Описание
Всі ми знаємо приказку «живуть як кішка з собакою», а чи можуть кішка і собака подружитися?
Звичайно, можуть, і багато хто з нас не раз бачили щасливі сім'ї, де кішки і собаки грають, сплять і вилизують один одного, особливо, якщо кішка і собака перебувають разом з самого раннього дитинства. Проведені опитування доводять, що близько 10% кішок і собак відносно погано уживаються, 25% намагаються ігнорувати один одного, а інші прекрасно дружать.
Вчені довели, що найголовніша проблема у відношенні кішок і собак - це різна мова рухів.
Кішка махає хвостом в момент злості та агресії, а собака в момент радісного збудження, кішка мурчить, коли задоволена, а собака гарчить, коли злиться. Кішка схиляє голову в знак агресії, а собака на знак підпорядкування. Тому, природно, кішки і собаки дуже довго звикають один до одного і вчаться правильно інтерпретувати знаки тіла один одного.
Більш хитрі кішки швидко вловлюють, що собакою можна користуватися як грілкою, красти їжу з її миски. Подружившись, кішки і собаки сплять, їдять, грають, вилизуються разом.
Однак, не варто робити висновок, що якщо Ваші кішка і собака дружать, то вони так само будуть дружити і з іншими кішками та собаками. Іноді собака, звикла до кота, доброзичливо ставиться тільки до нього і готова розтерзати всіх інших кішок.
А ось кішки, які живуть разом з собаками, звикають до домінування і втрачають почуття пильності, тому запросто можуть стати жертвами інших собак.
Про те, як подружити кішку з собакою ми писали, а в якому віці краще знайомити кішок і собак?
Звичайно, кращий вік - це дитинство. Єдиний нюанс тут розміри тварин. Кошеня в дитинстві маленьке, спритне і тендітне, а цуценята, як правило, більше за розмірами, сильні в порівнянні з кошеням і не зовсім повороткі. Тому, знайомлячи цуценя з кошеням, стежте за тим, щоб цуценя ненавмисно в своїх іграх не завдав травм кошеняті. Нерідко щенята беруть в пащу кошенят, граючи з ними, Ви повинні стежити, щоб щеня випадково не здавив сильно щелепи.
Також непоганий варіант для знайомства кішки і собаки, коли у Вас живе доросла собака, яка байдуже відноситься до кішок. Кошеня, принесений до такої собаки, буде з інтересом вивчати її, а собака не буде нічого мати проти цього. Зрозуміти настрій собаки Ви зможете по хвосту, якщо собака виляє хвостом при виді кошеняти, то вважайте дружба відбулася. Важливо, щоб кошеня виляння хвостом і випади собаки зрозумів правильно, не злякавшись.
Якщо ж у Вас вже є кішка і Ви берете цуценя, то дорослий кіт може сприйняти це як загрозу території і конкуренцію. У такому випадку кіт може ображати цуценя, бити лапами по носі, особливо, якщо кіт вже у віці і йому не до пустощів маленького грайливого цуценя. А щеня буде всіма своїми силами намагатися пограти з котом, навіть отримуючи за це по мордочці.
Але бувають ситуації, коли кішка вже живе у Вас, приймає цуценя як кошеня і доглядає за ним як за своїми кошенятами.
У будь-якому випадку, раніше чи пізніше між кішкою і собакою настане перемир'я, а може і справжня дружба. Дуже багато залежить від характерів кішки і собаки, від порід, від розмірів.