Описание
Ми у своєму житті вміємо виражати різні емоції, наша міміка дуже багата й різноманітна. Загальновідомо, що 80% інформації наш співрозмовник отримує через невербальні канали сприйняття: міміку, жести.
Спілкуючись в Інтернеті, ми використовуємо смайлики для висловлення свого настрою:
: -) – Усміхаюся
: -( – Мені сумно
:-О – Подив
ХD – Дуже смішно
-%— Дарую квіточка
:-) або :) посмішка, щастя
:-D сміх
:-O або =-O здивування, шок
O:-) ангел
>:O або >:( розлючений
:-! нудота, відраза
:-( або :( сум, депресія, не весело
:-P показувати язика
:-[ зашарівся, почервонів
]:-> диявол, чорт
:-X стулені губи, обіцянка мовчати
:-@ кричати в гніві, розгніваний
;-) або ;) підморгування
:-* поцілунок
:'( плач
8-) або B-) в окулярах, крутий
:-| нерозумію, чекаю
@}->-- троянда
:-) усмішка (із носом) :'-) сльози у радості
:-( засмученість (із носом) |-O
:) усмішка (без носу) :-D сильний сміх
>:) диявол %-( у нерозберисі
:-B із виставленими зубами B-) Бетмен / усмішка із окулярами
:-# широка усмішка (із зубами) :-@
:( засмученість (без носу) :@ що??? (серйозно)
:-| без емоцій :-0 здивованість (з великими очима)
;-) підморгування з усмішкою (із носом) :*) напідпитку
;) підморгування з усмішкою (без носу) (:-D
`:-) 8) кльово
:P показуючи язик :-& подумки дивлюсь
:-* поцілунок ~8-D Козак
*;-) *;-P *;-D *;-| *'_'*
(^_^)
。◕ ‿ ◕。 посмішка (^o^) помираю від сміху d(^_^)b навушники, слухання музики; схвалення (;_;), (T_T) or (TT_TT) (T^T) or (Q_Q) сумний (заплакане обличчя), T_T також може застосовуватися як -.- (занепокоєння)
(-.-)Zzz спання, сплю (Z.Z) сонна персона \(^_^)/ поздоровляю, "Ура!", "Будьмо!" (*^.^*) зашарітися
(-_-;),
(-_-') (-_-U) (-.-) (=.=) або
(-_-*) важко працюю (потію) до нестями,не розважаюсь (?_?) Нонсенс, незнаю, збитий з пантелику, Or not always referring to that (^_~) або
(^_-) підморгування
(o.O) або (o_O) або (o.o) шокований, приголомшений, стурбований, припідняті брови, апатичний (<.<) (<_<) хитрість, підозрілість; може також означати сарказм або роздратування (>'_')>O або (>'_')># або (>'_')>~(\\\) (O//o) (o//O) (>//<) червоніти або рум'янець або думати, що хтось дуже милий
19 вересня вважається Днем народження «смайлика».
Звідки ж вони з’явилися і хто їх придумав?
Смайли, інакше емограмми (smile – усмішка) – це значки, складені з розділових знаків, букв і цифр, що позначають якісь емоції. Вони широко використовуються при спілкуванні в Інтернеті – у листах, форумах, чатах і т.п. Останнім часом текстові смайлики поступово відходять у минуле, а їм на зміну приходять графічні – прикольні картинки, що зображують особи, предмети, знаки, дії.
Перші смайлики з’явилися ще раніше і не в Інтернеті: в Америці в грудні 1963 року художник Харві Белл, з нагоди злиття двох страхових компаній в одну корпорацію State Mutual Life Assurance Cos. of America намалював першу бадьору усміхнену пику, яку розмістили на значках співробітників компанії.
У 70-х роках смайл придбав величезну популярність: його почали друкувати на марках, футболках, рюкзаках, олівця … Продукція з зображенням смайликів приносила величезні доходи всім, окрім свого творця.
Однак першим запатентував смайлик як торгову марку якийсь француз Франклін Лоуфрані в 1971 році. Йому вдалося запатентувати свій торговий знак в 80 країнах світу. Корпорація Лоуфрані – Smiley Licensing – діяла по всьому світу, крім США, зрозуміло, і принесла своєму власникові великий прибуток.
Що ж стосується Харві Белла, то він врешті-решт теж запатентував свій смайл і створив компанію World Smile Corporation (яку зараз очолює його син