Описание
заходьте до нас! ми кращі!
Сторінка Історії: Бистричі (Городня Бистриця) – село, центр сільської ради, розташоване за 19 км від районного центру, населення – 2701 житель.
У писемних джерелах село під назвою Городня Бистрина вперше згадується в 1545 році, як володіння луцького старости. Назва села, ймовірно, походить від слова "бистрина", адже поблизу села річка Случ має надзвичайно швидку течію, тут багато вирів. Автор "Ілюстрованого путівника по Волині" Мечеслав Орлович, пов'язую назву Бистричі з язичницькою слов'янською богинею Бистрина, на честь якої було залоржено це поселення. Вчені – історики пов'язують назву села з його первісною назвою – Городня Бистриця. Білоруською мовою Городня Бистриця означає укріплене городище.
В 1629році в Бистричах нараховувалося 28 димів.
У період селянсько-козацького повстання під проводом Северина Наливайка поблизу с.Бистричі у 1595році діяв загін місцевих повстанців, які називали себе сотнею Лободи, перебували повстанці в Межирицькому замку. В 1596 році через село проходили повстанці очолювані Северином Наливайком.
В 1667-1669 роках село зазнавало набігів орд кримських татар.
У 1788 році у Бистричах була заснована папірня. У 1797році тут працювало 4 кріпаки, в 1809році продукція папірні становила 700 стіп паперу.
У 1816році в діяла мануфактура на якій працювало 11 вільнонайманих працівників. На мануфактурі був лише 1 верстат.
У 1851 році в діяв поміщицький винокурний завод. В цей час в селі працював водяний млин – річний прибуток при двох робітниках становив 30 тис.крб.
З 1866 року село стало волосним центром. В 1867 році тут відкрили парафіяльну школу, а в 1875 році було відкрито однокласне народне училище.
За даними перепису 1921 року в Бистричах налічувалося 327 дворів з населенням 1838 жителів, в тому числі 1714 українців, 79 поляків.
У 1940 році утворено Бистрицьку сільську раду, колгосп, машинно – тракторну станцію.
За часів німецької окупації під час Великої Вітчизняної війни село було майже повністю спалено.
Історія с.Бистричі тісно пов’язана з життям та діяльністю генерал-хорунжого УПА “Поліська січ”. Тараса Бульби-Боровця.
Зараз це сучасне село на території якого діють навчально – виховний комплекс "Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад", сільська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, сільський будинок культури, публічно – шкільна бібліотека, Бистрицьке лісництво, ВАТ"Бистрицька МТС", 8 магазинів, 1 об'єкт громадського харчування.